15.05.2022

“Пекло зійшло на землю”: окупанти вперше скинули фосфорні бомби на “Азовсталь” (відео)

Російські загарбники вперше скинули на “Азовсталь” в Маріуполі фосфорні або запалювальні бомби.

Про це повідомив радник мера міста Петро Андрющенко.

“Маріуполь. Азовсталь. Знову – з неба, моря, землі. Вчора окупанти вперше застосували проти захисників Маріуполя запалювальні або фосфорні бомби (висновок залишимо спеціалістам)”, – зазначив Андрющенко.

За його словами, самі окупанти стверджують, що застосували запалювальні снаряди 9М22С з термітними шарами. Температура горіння – близько 2-2,5 тис. градусів за Цельсієм. Горіння зупинити майже неможливо.

“Пекло зійшло на землю. В “Азовсталь”. Неймовірно, як тримаються наші захисники”, – додав він та опублікував відео з “Азовсталі”.

Як повідомлялось, після евакуації цивільних з катакомб “Азовсталі” у Маріуполі російські війська не зупиняють спроб захопити завод, на якому ведуть оборону українські воїни. Окупанти завдають ракетно-бомбових ударів по території заводу та за допомогою артилерії та танків проводять штурмові дії.

За словами президента Володимира Зеленського, для порятунку українських військових, які перебувають на “Азовсталі”, залучені впливові посередники і держави. У Генштабі ЗСУ стверджують, що операція з деблокування заводу потребуватиме значних зусиль і великої кількості військ.

11 травня віце-прем’єр Верещук заявила, що на території “Азовсталі” можуть перебувати ще близько тисячі бійців, половина з них тяжкопоранені.

Джерело: УНІАН

Leave a Reply