02.06.2022

Після обстрілів “Піонами” жителів селища Полігон евакуювали до Миколаєва

Російські військові продовжують обстрілювати Миколаїв та його околиці. Застосовують самохідні артилерійські установки “Піон”. Після обстрілів селища Полігон волонтери Червоного Хреста організували групи для евакуації місцевого населення.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка Ксенія Шелдякова.

Протягом доби 31 травня російські війська обстрілювали селище Полігон Миколаївської області. Місцеві жителі розповідають, останні дні обстріли почастішали.

“У Полігоні з першого дня як почалося і до сих пір. А сьогодні вже зрозуміло було, що б’ють просто по селу, просто по селу б’ють і все. І по всьому селу. Як почалося і час добрий без зупину такою важкою зброєю били”, — розповіла жителька селища Віра.

Після обстрілів "Піонами" жителів селища Полігон евакуювали до Миколаєва

Евакуйована жителька селища Полігон. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Інша жителька селища Наталія розповідає, дослухалась до рекомендацій комендатури міста та евакуювалася.

“Взагалі ситуація була стабільна до цих вранішніх обстрілів. Дуже сильна якась зброя. Дуже гучна. Вона лякає, тому ми вирішили поки на якийсь час виїхати, щоб не заважати нашим військовим працювати спокійно і не наражати на небезпеку старших та молодших”, — сказала Наталія.

Через постійні обстріли перебувати в селі було неможливо, розповідає Інна. Виїхала, аби врятувати дочку та внука.

Після обстрілів "Піонами" жителів селища Полігон евакуювали до Миколаєва

Волонтери допомагають літній жінці. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

“Почали снарядами закидати у село. Страшно за дитину. Я залишилася б, якби не онук. Просто донька без мене не хотіла їхати. Довелося виїхати через дитину. Були прилітали уламки у двір, там якісь снаряди невеликі. У підвалах сидимо. Тільки після першого прильоту ми відразу біжимо в підвал. Сидимо, ховаємося, бо ми не знаємо, куди воно може впасти”, — розповіла жінка.

Волонтери Червоного Хреста організували евакуаційні автобуси за кілька годин та привезли людей до міста. Тут вони тимчасово перебуватимуть в інтернатах для переселенців.

Після обстрілів "Піонами" жителів селища Полігон евакуювали до Миколаєва

Ксенія Шелдякова та переселенці з Полігона. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

“Сьогодні гостра потреба евакуювати мешканців селища Полігон. Ми надали таку можливість, забрали людей, перевезли до інтернату, який готовий їх приймати, з розселенням, харчуванням, у тиші. Дехто з них мав “прильоти” поряд у приватні сектори, дехто дуже наляканий. Дуже гучні вибухи. На жаль, люди не витримують такого шуму. Це неспокійні ночі, це постійні переживання та особливо страх за дітей”, — сказала волонтерка Червоного Хреста Ксенія Шелдякова.

Інтернати для переселенців передбачають тимчасовий захист. Далі волонтери можуть запропонувати людям евакуацію до країн Європи, розповідає Ксенія.

Leave a Reply