Тариф на електроенергію може зрости влітку.
Попри те, що у квітні та травні українці платитимуть за електроенергію за чинним тарифом — 4,32 грн за кВт·год (або 2,64 грн для тих, хто використовує електроопалення до 2000 кВт·год), уже з початку літа можливе подорожчання.
Про це в ефірі День.LIVE розповів Станіслав Ігнатьєв, енергетичний експерт Українського інституту майбутнього:
В травні вони будуть платити по чинному тарифу. Чому так відбувається? Кейс минулого року. До кінця опалювального періоду, який фактично закінчується 30 квітня, в Україні діє чинний тариф. Потім є місяць на його обговорення, якщо будуть зміни. Тобто, якщо, наприклад, 1 травня уряд вирішить піднімати тариф, то буде ще місяць на його обговорення, і тоді вже новий тариф може вступити в дію через 30 повних днів. Не календарних, повних днів. Тому орієнтовно в минулому році це розпочалось 1 червня.


