04.07.2022

Понад дві тисячі звернень надійшло щодо домашнього насильства

Протягом 6 місяців до підрозділів поліції Миколаївської області надійшло 2 тис. 294 звернення з приводу вчинення домашнього насильства.

За результатами їх розгляду поліцейські склали 863 протоколи за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування».

Слідчі підрозділи області відкрили 42 кримінальних проваджень, у тому числі 26 за фактами систематичного вчинення протиправних дій відносно членів родини – за статтею 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство».

З метою недопущення повторного вчинення домашнього насильства на профілактичний облік поліцейські поставили 568 кривдників, у тому числі трьох – у зв’язку із винесенням судами обмежувальних приписів. У переважній більшості це особи чоловічої статі (92 %). Усього на такому обліку на кінець року перебувало 1874 особи (92,5 % – чоловіки).

У свою чергу, відносно 252 осіб, які допустили вчинення домашнього насильства, були застосовані термінові заборонні приписи, а одному кривднику анулювали дозволи на право зберігання та носіння зброї із обов’язковим вилученням зброї.

Сектор взаємодії з громадами УПД ГУНП в Миколаївській області

 

Leave a Reply