16.10.2015

Порушення правил ведення передвиборчої агітації є наймасовішим зловживанням – ОПОРА

574_d15d4baf22ccfe4d8ae499bb6186541d_5851Порушення правил ведення передвиборчої агітації є наймасовішим зловживанням, до якого вдаються партії та окремі кандидати на посади міських голів.


 

Понад 60 таких випадків зафіксовані спостерігачами ОПОРИ в усіх областях України (водночас не носили системного й регулярного характеру).

Зокрема до таких дій вдавалися партії «Рідне місто», УКРОП, «Наш край», «Сила людей», ВО «Батьківщина», БПП «Солідарність»,«Опозиційний блок», Радикальна партія Олега Ляшка,Громадський рух «Народний контроль», «Партія простих людей Сергія Капліна»,ВО «Свобода», ВО «Самопоміч», партія «Відродження», партія «Воля».

Зафіксовані спостерігачами випадки використання владних повноважень і бюджетних ресурсів у передвиборчих інтересах кандидатів і партій носять епізодичний характер.

Найчастіше спостерігачі ОПОРИ фіксували факти проведення агітаційних заходів з використанням службового (посадового) становища та агітаційні повідомлення в комунальних ЗМІ та офіційних виданнях органів місцевої влади та місцевого самоврядування.

Такі випадки фіксувалися в Київській, Харківській, Одеській, Вінницькій, Волинській, Донецькій, Полтавській, Миколаївській, Хмельницькій, Дніпропетровській, Чернівецькій, Чернігівській, Черкаській областях.

Зловживання здійснювалися в інтересах різних кандидатів і партій – суб’єктів виборчого процесу, зокрема партії «Наш Край», БПП «Солідарність», партії «УКРОП», ВО «Батьківщина», Аграрної партії України, партії «Відродження».

Залишається поширеною практика надання виборцям безоплатно або на пільгових умовах товарів, майна, послуг.

Подібні випадки хоча й не носять системного характеру, фіксуються у всіх областях України. Невідворотність покарання (як кандидатів так і виборців), навіть за дрібні порушення, може слугувати головним запобіжником від подібних зловживань.

Leave a Reply