01.07.2022

Повістки до суду будуть надсилати через додаток “Дія”

Верховна рада ухвалила у першому читанні законопроект про судочинство в умовах військового чи надзвичайного стану. Інформацію про судові засідання надсилатимуть через «Дію».

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту №7315, документом вводиться можливість надання інформації про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, місце, дату та час судового засідання, з використанням порталу або мобільного додатка «Дія».

Крім того, планується забезпечити відображення та отримання через «Дію» в електронній формі судового рішення у справі, виконавчого документа, виданого у формі електронного документа, особою, яка є стороною у справі.

– Надання у такому вигляді не матиме статусу офіційного повідомлення, але учасник процесу буде поінформований та зможе надалі вжити необхідних заходів для захисту своїх прав та інтересів, у тому числі отримати офіційну інформацію про рух справи, про судові рішення у справі, ознайомитись з матеріалами справи, – йдеться у документі.

Крім того, пропонується передбачити можливість під час дії військового чи надзвичайного стану, а також під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), проводити збори суддів дистанційно у режимі відеоконференції.

Джерело: Шиповник

Leave a Reply