06.09.2015

Путін і переворот у «психушці» «ДНР»: що таке боротьба за владу

«ДНР» – хвора фантазія Путіна і його оточення. І боротьба за владу там нагадує сутичку в психіатричній лікарні: хто все ж таки з пацієнтів справжній Наполеон Бонапарт

Фото Радіо Свобода

Фото Радіо Свобода

Президент Росії Володимир Путін, коментуючи події у будівлі українського парламенту в день обговорення поправок до Конституції, сказав, що на його думку, з самим Основним законом конфронтація ніяк не пов’язана. «Це привід для загострення політичної боротьби за владу» – пояснив Путін учасникам Східного економічного форуму у Владивостоці.

Хто підготував для російського президента таку інтерпретацію київських подій, залишається таємницею. Тому що – при всій трагічності наслідків протесту біля Верховної Ради – ніякої боротьби за владу там взагалі не проглядалося. А проглядалося вираження незгоди політичними силами, які проти поправок до Конституції. У результаті «боротьби за владу» не відбулося ніяких серйозних кадрових змін. А одна з партій правлячої коаліції не тільки не боролася за владу – вона пішла з влади.

В окупованому путінськими найманцями Донецьку все відбувається куди цікавіше. Ось там справжня боротьба за владу! Детектив в чистому вигляді! Спочатку машину так званого «спікера» так званого «парламенту» угруповання «ДНР» Андрія Пургіна не пускають на територію «республіки». Потім оголошують в розшук найближчого соратника Пургіна, керівника його апарату Олексія Александрова. А потім приходить повідомлення, що Пургіна зняли з посади і у «парламенту» вигаданої російськими чекістами «республіки» вже новий голова – одіозний діяч МММ Денис Пушилін.

І вже Пушилін розповідає журналістам, що Пургіна вигнали не просто так. А тому, що він потрапив під згубний вплив ворога народу Александрова. Що відбувається з самим Пургіним, неясно. Одні кажуть, що він вже заарештований. Інші – що спілкується з ватажком «ДНР» Захарченком – але той теж не показується на людях. Можливо, два досвідчених алкоголіки просто п’ють. Але це не важливо. Важливо те, що це і є боротьба за владу.

Щоб було зрозуміло Путіну. Якщо біля стін Державної думи Росії збереться мітинг із вимогами не ухвалювати той або інший закон – це не боротьба за владу, а громадська активність. А от якщо хтось у Кремлі зненавидить главу апарату Державної думи Джахан Поллиєву і на цій підставі відмовить їй – а також і спікеру Держдуми Сергію Наришкіну – в праві в’їхати в Росію – то це боротьба за владу. Але, звичайно, уявити собі Наришкіна, який проводить ніч в залі очікування урядового аеропорту «Внуково-2», не зможе навіть найсміливіший фантаст.

А Пургін сидів на «кордоні», а потім з боями проривався в Донецьк – ось такий був у «ДНР» «спікер». Тому що – не справжній. І «республіка» – картонна, хвора фантазія Путіна і його оточення. І боротьба за владу там нагадує сутичку в психіатричній лікарні: хто все ж таки з пацієнтів справжній Наполеон Бонапарт.

Плакат учасників акції протесту проти агресії режиму Путіна щодо України. Москва, 15 березня 2014 року

Плакат учасників акції протесту проти агресії режиму Путіна щодо України. Москва, 15 березня 2014 року

Шкода тільки, що через амбіції кремлівського фантазера і різноманітних Пургіних і Пушиліних люди гинуть, втрачають здоров’я, житло і майбутнє. Небезпечно, коли людьми керують божевільні.

Віталій Портников 

Радіо Свобода

Leave a Reply