03.06.2022

Робота стала інтенсивнішою: у Миколаєві жіночий батальйон “Кікімори” продовжує плести маскувальні сітки

100 днів повномасштабної війни та вісім років до того. Миколаївський жіночий батальйон “Кікімори” продовжує плести маскувальні сітки для різних підрозділів Збройних сил України та територіальної оборони. Загальний кілометраж своїх маскзасобів обіцяють підрахувати та озвучити після перемоги України.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла волонтерки ЖБ “Кікімори”.

Зі слів волонтерки Анастасії, до техніки плетіння маскувальних сіток потрібно пристосуватись та усвідомлювати усю відповідальність процесу.

“До підбору кольорів, до створення таких специфічних плям – змійок, я б навіть сказала, які створюють такий маскувальний антураж і малюнок на сітці, тому що плями можуть демаскувати. Це відповідальна робота“, — сказала Анастасія.

Жінка доєдналась до ЖБ “Кікімори”, говорить, за покликом серця, у 2015 році, коли на сході тривала активна фаза антитерористичної операції. З її слів, сітки плетуть з думками про захисників, з вдячністю та бажанням захистити їх. Від початку повномасштабної війни робота стала інтенсивнішою, говорить волонтерка.

“Ми за ці вісім років забезпечили багато підрозділів, у тому числі в Миколаєві й не тільки, з тих, хто базувались. Зараз у нас більше військових, в районі Миколаєва, у всіх потреби. Приходять, дзвонять, знаходять, потреб дійсно багато. Тому ми почали збиратись щодня, нас стало більше, ми залучаємо, навчаємо охочих”, — розповіла жінка.

Вікторія займалась іншими видами волонтерства до початку плетіння сіток. У березні 2022 року прийшла до “Кікімор”, втім до того свою першу маскувальну сітку зробила вдома. Говорить, допомагав кіт. Жінка переконана, зараз кожна повинна нагодувати та захистити воїна.

“Я знайшла у магазині гачки, які вкрутила в плитку, розтягнула, плела, кіт допомагав. Я просто відчуваю, що мій внесок також у цьому є і ми рухаємось всі до перемоги”, — сказала Вікторія.

Для виготовлення маскувальних засобів використовують рибацькі сітки та обрізки тканини різних відтінків коричневого кольору, хакі, темно-зеленого, бежевого або піщаного. Сітки роблять різних розмірів. Передають готові до ЗСУ, ТрО, на блок пости та всюди, де зараз вони необхідні.

Волонтери ЖБ “Кікімори” збираються щоденно, хтось групується та плете окремо маленькими групками у своїх дворах. Про свою заповітну мрію одностайно відповідають: “Перемога”.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply