24 липня АТ «Миколаївобленерго» відключило від електропостачання 7 гуртожитків, 5 з яких перебувають на балансі КП «СКП «Гуртожиток» (вул. Курортна, 11, 13, 15, пр. Богоявленський, 289, вул. Ходорева, 16).
Про це повідомляють в мерії міста.
Мешканці гуртожитків по вулиці Курортній (колишня вул. Бутоми) вдалися до перекриття дороги, аби змусити відновити енергопостачання. Міська влада вже протягом кількох тижнів намагалася вирішити проблему. В тому числі велися переговори з мешканцями, які не платять за спожиті комунальні послуги. В деяких випадках переговори і перспективи опинитися без світла допомогли вирішити проблему. Наприклад, рівень сплати за спожиту електроенергію за останній місяць в гуртожитку по вул. Райдужній, 36 склав 125%, по вул. Курортній, 9 – 111%. Щодо інших ситуація по оплаті така: вул. Курортна, 11 – 16,6%, вул. Курортна, 13 – 0%, вул. Курортна, 15 – 13,2%.
На жаль, наведені цифри не відображають реального стану, так як певна частина мешканців все ж сплачувала кошти, але постачальники послуг їх не отримували. Так само неможливо зараз встановити реальні суми заборгованостей через те, що на комунальному підприємстві частково була знищена документація, неналежним чином велася звітність.
Наразі на балансі КП «СКП «Гуртожиток» перебуває 84 гуртожитки. З них тільки 37 – на прямому абонентському обслуговуванні. Депутати Миколаївської міської ради вже виділили кошти на переведення на пряме обслуговування ще 7 будинків. Втім кардинально проблему це не вирішує. Борг тільки перед АТ «Миколаївобленерго» становить близько 17 млн. гривень. До червня 2018р. кошти, які поступали на арештовані рахунки комунального підприємства, розподілялися згідно з діючим законодавством наступним чином: в першу чергу виплачувалася заробітна плата, в другу – робота виконавчої служби, потім – податки, решта пропорціонально розподілялася між постачальниками послуг. З червня перевагу в отриманні коштів мають фіскальні органи. Тому вже два місяці постачальники послуг не отримували гроші за надані послуги. Відповідно прийняли рішення про відключення абонентів, зокрема АТ «Миколаївобленерго».
25 липня відбувається відключення від енергопостачання гуртожитків за адресами: пров. Кобера, 13, 13-а, вул. Космонавтів, 110, 112, 118, 120, 132-а, 132-б; 26 липня – за адресами: вул. Театральна (Васляєва), 45, 47-а, вул. Горького, 21-б, вул. М. Василевського, 59, вул. Миколаївська, 17-а, 19-а, Проспект Героїв України, 4, вул. Первомайська, 79-а, вул. Радісна, 34, 36, вул. Заводська, 2-а, вул. Погранична (Чигрина), 244-б. Від постачання газу деякі гуртожитки вже були відключені. Відповідно, електроенергія залишалася єдиним способом вести господарство.
Зрозуміло бажання людей отримувати послуги, за які вони платять гроші. Втім методи шантажу влади, особливо у випадках, коли борги існують, здебільшого великі борги, абсолютно неприйнятні. Відновити постачання енергії можна навіть за допомогою поточної сплати, а також реструктуризації боргу. Також звертаємо увагу, КП «СКП «Гуртожиток» буде повідомляти своїх мешканців, яким чином можна відновити сплату за спожиті послуги, -відзначається в повідомленні.


