19.02.2026

Справа ексголови Миколаївської МСЕК: прокурор готує угоду про визнання винуватості

У Центральному районному суді Миколаєва стартував резонансний процес над колишньою виконувачкою обов’язків головного лікаря обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК). Посадовицю обвинувачують за низкою статей, серед яких — перешкоджання діяльності ЗСУ.

Розгляд справи проходить під головуванням судді Володимира Алєйнікова, повідомила пресслужба суду.

Читайте також: Миколаївський служитель Феміди виправдав посадовця у справі про недостовірну декларацію

$380 тисяч і десятки прикрас: суд у Миколаєві не скасував арешт майна ексочільниці МСЕК

Згідно з обвинувальним актом, колишній очільниці МСЕК інкримінують:

  • Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (ч. 1 ст. 114-1 КК України);

  • Службове підроблення, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України);

  • Декларування недостовірної інформації (ч. 1 та ч. 2 ст. 366-2 КК України).

Під час засідання прокурор повідомив, що наразі опрацьовується питання про укладання угоди про визнання винуватості між обвинуваченою та стороною обвинувачення. Втім, станом на сьогодні документ ще не пройшов усі етапи погодження згідно з нормами КПК України.

Через необхідність доопрацювання угоди прокурор просив оголосити перерву. Захист підсудної підтримав цю пропозицію, після чого суд задовольнив клопотання.

Справа миколаївської експосадовиці розглядається на тлі масштабної реформи системи МСЕК в Україні. Після низки гучних скандалів, пов’язаних із необґрунтованим отриманням груп інвалідності (зокрема військовозобов’язаними та держслужбовцями), уряд розпочав ліквідацію старих комісій та перевірку тисяч медичних висновків.

У Миколаївській області робота центру МСЕК також опинилася під пильною увагою правоохоронців, а це засідання є одним із ключових етапів у боротьбі з корупційними зловживаннями в оборонній сфері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *