02.06.2022

Справа Медведчука: йому загрожує до 15 років в’язниці з конфіскацією майна

Слідчі Служби безпеки (СБУ) та Державного бюро розслідувань завершили розслідування “першого епізоду” справи Віктора Медведчука, матеріали справи передано до суду. Санкція інкримінованих йому статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років.

Це провадження охоплює період із 2015 по 2020 роки, а підозрюваними в ньому проходять народні депутати Віктор Медведчук і Тарас Козак. Воно стосується:  незаконної передачі спецслужбам рф інформації про секретний підрозділ ЗСУ; розробки антиукраїнського проекту “Промінь” та завдання шкоди економічній безпеці України за рахунок сприяння рф у незаконному видобутку нафти та газу у Прикерченському регіоні”, – розповіли в СБУ.

Ці кримінальні порушення, як зазначається, передбачені ч.2 ст. 28, ч.1 ст. 111; ч.2 ст. 28, ч.3 ст. 15, ч.1 ст. 438 Кримінального кодексу України – вчинення держзради та замах на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму. Санкція статей – покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років.

В СБУ додали, що за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора Віктору Медведчуку вручено копію обвинувального акту, який у найкоротший час буде спрямовано до відповідного суду.

Leave a Reply