05.05.2022

“Справжнє гетто”. З’явилися перші відео з фільтраційних таборів під Маріуполем

З’явилися перші відео з фільтраційних таборів, які російські окупанти влаштували для українців із Маріуполя та сусідніх населених пунктів.

Про це повідомив у Telegram радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

За його словами, фільтраційні табори перетворюються на справжнє гетто. Майже чотири тижні тому до таборів у селах Безіменне та Козацьке Новоазовського району звезли близько 2000 осіб, примусово вивезли всіх чоловіків із районів Гуглине, Мирний та Волонтерівка.

Формальним приводом було проведення фільтрації, чоловікам не дозволили брати із собою особисті речі, у них відібрали всі документи, що ідентифікують особу, додав Андрющенко.

За його словами, чоловіків розмістили у приміщеннях школи та клубу. Четвертий тиждень їх силоміць утримують і не дозволяють залишати територію школи без конвою російських військових. Двічі на день їх шикують, у разі відсутності когось – окупанти погрожують посилювати тортури або розстрілювати інших бранців.

Андрющенко додав, що умови утримання жахливі: люди змушені спати на підлозі в коридорах, їх годують баландою, на тисячі людей одна раковина з холодною водою, гігієна відсутня як така.

 

 

 

За його словами, у Козацькому помер чоловік, якому окупанти відмовилися викликати швидку. У Безіменному виявили перший випадок туберкульозу – спортзал школи перетворили на ізолятор, де без медичного спостереження залишили багато людей.

Він зазначив, що всіх затриманих, зокрема хворих та людей з інвалідністю, окупанти женуть упорядковувати Безіменне та Новоазовськ під конвоєм військових. Росіяни ще не вирішили, як використовувати заручників далі: як робочу силу на розборі завалів Маріуполя чи мобілізувати. Водночас 2 травня вони оголосили, що на 9 травня їх одягнуть в українську форму для “параду полонених”.

Leave a Reply