18.07.2022

Статус внутрішньо переміщеної особи не звільняє від сплати за послуги з постачання теплової енергії

Дехто зі споживачів ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» помилково вважає, що виїхавши з міста та отримавши довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, можна не сплачувати за комунальні послуги.

Відтак це не відповідає дійсності. Роз’яснюємо:

Кабінетом міністрів України було прийнято Постанову від 5 березня 2022 р. № 206 про «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану», якою вирішено, що в умовах воєнного стану, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні, забороняється:

– нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
– припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

На підставі вищезазначеного, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» на період воєнного стану нараховувати неустойки (штрафи, пені), інфляційні нарахування, процентні річні не буде.

Воєнний стан не звільняє громадян України від сплати за комунальні послуги, але у разі несплати або оплати не в повному обсязі відключати їх не будуть.

Водночас відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», обов’язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

А відповідно до ст. 11, 509, 525-527, 529, 530, 610-612, 623, 625 Цивільного кодексу України, ст.ст. 67, 68, 162 Житлового кодексу Української РСР, ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» наймач зобов’язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.

Крім того, відповідно до чинного законодавства, тимчасова відсутність мешканців у житловому приміщенні не звільняє від обов’язку оплачувати послуги з постачання теплової енергії. Адже надавач послуги несе витрати з забезпечення нормативної температури повітря у приміщеннях квартири незалежно від факту проживання в опалюваному приміщенні споживачів.

Отже, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не знімає обов’язку щодо виконання зобов’язання по сплаті послуг з постачання теплової енергії. Однак, з метою недопущення необґрунтованих нарахувань обсягу спожитих послуг, зокрема щодо абонентської плати та послуг з постачання теплової енергії, можливість припинення нарахування зазначених послуг виникає у абонентів зруйнованих або пошкоджених об’єктів, які мають про це акт, складений відповідним органом влади.

ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” дякує споживачам за оплати. Це дозволяє підприємству якісно готуватися до сезону, аби в домівках містян було тепло.

Leave a Reply