26.07.2022

“Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві”: перший кінофестиваль в укритті

У Миколаєві вперше з початку повномасштабного вторгення пройде кінофестиваль. Правда, в рамках безпеки локація буде відповідати часу – в укритті.

Як повідомили редакції 0512 організатори кінофестиваль “Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві” відбудеться з 27 до 31 липня.

В рамках безпеки публічно час та місце не пишуть. Цю інформацію повідомлять кожному, хто зареєструється, особисто.

В одному з укриттів Миколаєва відбудеться фестиваль “Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві”, ініційований та організований кіножурналістом Алексом Малишенком та координатором волонтерів Громадської організації «ДОФ» Дмитром Давиденком.

“Тактична пауза – це короткочасне затишшя в бойових діях з метою перегрупування та нарощування сил. Я вірю, що українське кіно може стати своєрідною тактичною паузою для волонтерів(ок), жителів і жительок Миколаєва та бодай трішки зарядити їх енергією.Для показів ми разом з Дмитром обрали ті українські фільми, які у новій реальності змінили своє звучання та значно актуалізувалися. Також у добірці багато картин, які мали нетривалий чи не мали зовсім прокату у місті”, – коментує кіножурналіст Алекс Малишенко.

“Проведення культурних подій для волонтерів Миколаєва є амбітним завданням, не менш важливим, аніж допомога ліками чи продуктами. Покази українського кіно об’єднають військових, волонтерів, жителів міста навколо ідеї споживання якісного українського контенту і допоможуть полюбити українське кіно”, – додає Дмитро Давиденко.

В програмі кінофестивалю покажуть українські стрічки, яки вже встигли завоювати любов глядачів своєю естетикою та емоційністю. Зокрема, це фільми:

“Додому”,реж Наріман Алієв

Драматичне роуд-муві про повернення сім’ї кримських татар на батьківщину заради поховання старшого сина. Фільм був відібраний до конкурсу “Особливий погляд” 72-го Каннського кінофестивалю.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1cTCYjkErE_oisR9k8q0wUX1gQFwr31dgGqw1P-riQVM/edit

“Стоп-Земля”, реж. Катерина Горностай

Підліткова драма про щиру дружбу, перші почуття та сильні переживання, яка повертає глядача назад в юні роки. Стрічка отримала “Кришталевого ведмедя” конкурсної програми Generation 14plus 71-го Бурлінале.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1cTCYjkErE_oisR9k8q0wUX1gQFwr31dgGqw1P-riQVM/edithttps://docs.google.com/forms/d/1BuctWLXA_kHaWra8iTzV2vtDeMq0wwuuDeZxnhCnFLY/edit

“Мої думки тихі”, реж. Антоніо Лукіч

Трагікомедія розгортається довкола непростих стосунків звукорежисера Вадима з його матір’ю, яка їде із сином у Карпати записувати голоси тварин. Фільм став лауреатом Національної кінопремії України “Золота Дзиґа”.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/18TOlbcO7E1bFMmR_2v_VZRcjKwSKjKtDjIHLYH4Y4l8/edit

“Заповідник Асканія”, реж. Андрій Литвиненко

Сюжет документального фільму розгортається навколо чотирьох цілковито різних героїв, яких об’єднує бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази – Асканії-Нови. Стрічка отримала головну нагороду студентського журі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (2019).

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1NAWSiLgCxe95Ztzgi7YLQ2TgcYJHoApVM8wQFGomAnI/edit

“Перша сотня”, реж. Юрій Грузінов, Юлія Шашкова, Ярослав Пілунський

Документальний фільм розповідає про Першу сотню Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну на фронт. Стрічка отримала приз глядацьких симпатій міжнародного кінофестивалю Docudays UA (2018).

Реєстрація:

https://docs.google.com/forms/d/1PpMVmvidyZ8ZG_sO_sIYJYXZfsdla2-XVKKGJhzI8gk/edit

“Безславні кріпаки”, реж. Роман Перфільєв

Пригодницький бойовик, дія якого розгортається у 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай, який випадково знайомиться з молодим Тарасом Шевченком і вчить його прийомів традиційних японських бойових мистецтв. Стрічка отримала премію молодого журі іспанського фестивалю Saraqusta Film Festival (2021).

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1yURXvnPrL2LphsDPylCbFQigWO2oIXgz0BoBuSOgj0s/edit

“Зошит війни”, реж. Роман Любий

Документальна сюрреалістична подорож фронтом, створена з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Фільм отримав головний приз Національного конкурсу МКФ Kharkiv MeetDocs (2020).

Реєстрація:

https://docs.google.com/forms/d/1eDQvKRfUIOoV-b1yG3D2-awghNxyYDZAptNoqI97hRs/edit

Вхід на всі покази – безкоштовний, за реєстрацією.

Джерело: 0512

Leave a Reply