19.02.2025

Теракт у Миколаєві: затримано чотирьох осіб

Теракт у Миколаєві: чотирьом мешканцям Полтавщини повідомлено про підозру.

За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Миколаївської обласної прокуратури чотирьом мешканцям Полтавської області повідомлено про підозру у вчиненні терористичного акту за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 258 КК України).

Подія сталася 14 лютого 2025 року в центрі Миколаєва.

Як повідомлялось раніше: Жінка підірвала військових: подробиці вибуху біля закладу громадського харчування

За даними слідства, підозрювані віком від 14 до 17 років були завербовані російською спецслужбою через Telegram-канали, що пропонували «легкі гроші».

Згідно з інструкціями агентів фб, юнаки самостійно виготовили саморобний вибуховий пристрій (СВП), заховали його в рюкзак і передали 42-річній жінці — також мешканці Полтавщини. Вона, спокусившись обіцянкою «швидкого заробітку», прибула до Миколаєва, щоб нібито передати «сумку з грошима» місцевому жителю.

Не підозрюючи, що в її руках замаскована вибухівка, жінка підійшла до парковки біля кафе, де перебувала група українських військових. Щойно вона наблизилася до них, окупанти дистанційно активували СВП, здійснивши виклик на мобільний телефон.

Внаслідок вибуху жінка і троє військових загинули на місці, ще семеро осіб отримали поранення різного ступеня тяжкості.

16 лютого 2025 року підозрюваних затримали за місцем проживання в порядку ст. 208 КПК України.

Під час обшуків у них вилучено мобільні телефони з доказами контактів із ФСБ, а також компоненти для виготовлення СВП.

Суд обрав їм запобіжний захід — тримання під вартою.

За скоєний злочин їм загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Миколаївській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *