09.06.2022

“Три сокири” допомагають військовим знищувати орків в бік Херсона (ВІДЕО)

За деякими даними, нові позиції українських військових приблизно за 20 кілометрів від сумно-відомої росіянам – Чорнобаївки.

Віталій Кім, очільник Миколаївської обладміністрації, не любить зніматися на фоні руїн, у якій загинули тридцять сім людей. Та він підтверджує про рух українських сил вбік Херсона, йдеться в ТСН.

«В нас успіхи є, ворог несе шалені втрати там, є місця, де за три дні дві роти поклали на рівному місці, все це знаємо, вони там зараз збирають своїх двохсотих», – розповідає голова Миколаївської обласної військової адміністрації, Віталій Кім.

Південний фронт рухається не так швидко, як хотілося б військовим, але за останні тижні окупований Херсон став на кілька кілометрів ближче.

«Ми рухаємося в зворотньому напрямку. В Миколаївській та Херсонські області лінія фронту зміщується в їхній бік. Час працює на нас, до нас прямує допомога, і успіх ми розвиваємо», – каже голова Миколаївської обласної військової адміністрації.

М777 американська гармата, на яку дуже чекали на фронті, саме та допомога, яка дозволяє розвивати успіх і відсунути противника від наших міст. Хлопці називають її снайперською гвинтівкою калібру 155 міліметрів. За певних умов ця гармата може працювати, як високоточна зброя.

Якісна розвідка, злагоджена робота розрахунку, і гармата вражає ціль з першого пострілу – за багато кілометрів від позиції. Ворожа броньована машина більше нікуди не поїде.

Великий калібр та маленькі габарити – «три сокири», як ще називають цю установку, найлегша в світі гаубиця сто п’ятдесят п’ятого калібру. Перевага, яка зберігає життя. Розрахунок за лічені секунди може розгорнути її з похідного в бойове положення. І навпаки – швидко прийшов – швидко пішов. Встиг до того, як прилетіла «отвєтка».

Війна в примусовий спосіб підштовхує Україну переходити на НАТІвський калібр.

«Не секрет, що старі системи, була проблема і з зносом, і з боєприпасами, тому, коли партнери надали нам ці гармати, це ковток свіжого повітря, дійсно», – кажуть бійці.

Leave a Reply