У Миколаєві зараз є в наявності суглоби для ендопротезування.
Виконують операції у п’яти лікарнях. Проте там є черга.
Про це розповіла під час брифінгу начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міськради Ірина Шамрай.
Керівниці управління охорони здоров’я поставили питання, чи можна стояти в черзі на протезування колінного суглоба одразу у двох лікарнях. Ірина Шамрай відповіла, що це питання до Міністерства охорони здоров’я.
Наразі у Миколаєві ендопротезування роблять у 5 лікарнях: Обласній клінічній лікарні, госпіталі ветеранів війни та трьох міських лікарнях: міській лікарні №5, Лікарня швидкої медичної допомоги, міській лікарні №3. Ірина Шамрай зазначила, що записатися до черги можна звернувшись до терапевта, а потім з направленням до лікарні.
— Хочу сказати, що на даний момент у черзі перебуває у міський лікарні №3 72 особи, у лікарні №5 — 179 пацієнтів, у ЛШМД — 31 пацієнт. Ви обираєте лікаря, лікарню, записують з направленням в електронну чергу, — зазначила начальниця управління охорони здоров’я.
За її словами, у минулому році виконали близько 400 протезувань.
— Наразі суглоби є в наявності. Вас буде прооперовано відповідно до черги місяця-півтора, — відповіла на питання Ірина Шамрай.

