18.06.2022

У Миколаєві можуть відбутися дострокові вибори до міської ради

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді встановити заборону політичної партії, підставою для позбавлення мандату депутатів місцевих рад.

Уряд підтримав законопроект, який пропонує визначати правові наслідки ухвалення судом рішення про заборону політичної партії для статусу депутатів місцевих рад. Відповідний законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 17 червня.

Законопроект пропонує внести зміни до законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про військово-цивільні адміністрації» та «Про правовий режим воєнного стану».

В умовах війни особливо важливо своєчасно приймати рішення, що обмежують чи забороняють діяльність осіб чи організацій, які в різних формах підтримують чи виправдовують агресора. Українськими судами ухвалюються рішення про заборону окремих партій, діяльність яких виявилася антидержавною. У зв’язку з цим, Мінрегіон розробив законопроект, яким пропонується запровадити:

Однією з підстав дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради є набрання законної сили рішенням суду про заборону діяльності політичної партії, від якої він висувався та був обраний, а також його входження до депутатської фракції місцевої організації політичної партії, діяльність якої заборонено за рішенням суду, що набрало законної сили.

При цьому, у таких випадках заміщення депутата не здійснюється, а відповідний депутатський мандат залишається вакантним;

Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, обласної ради достроково припиняються у разі дострокового припинення повноважень більше ніж половини депутатів від загального складу ради з підстави заборони політичної партії. У таких випадках, парламент призначає позачергові вибори відповідно до Закону про місцеве самоврядування та Виборчого кодексу;

У разі дострокового припинення повноважень більше ніж половини депутатів від загального складу ради у зв’язку із забороною політичної партії, у районах, областях, на територіях територіальних громад, де введено воєнний стан або в районі проведення бойових дій, до проведення першої сесії новообраної ради утворюються військові або військово-цивільні адміністрації.

Інформація про це розміщена на сайті Урядовий Портал.

Найближчим часом законопроект буде направлений для ухвалення до Верховної Ради.

На сьогоднішній день із 54 депутатів Миколаївської міськради, 22 представляють заборонені партії “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ” та «ПАРТІЯ ШАРІЯ».

Таким чином, якщо Верховна Рада схвалить поданий урядом законопроект, депутатський корпус Миколаївської міськради, що залишиться, навряд чи буде дієздатний, через свою малочисленність і неоднорідність.

Тому з великою ймовірністю можна припускати, що після закінчення воєнного стану на нас чекатимуть вибори до міськради.

Leave a Reply