01.05.2022

У Миколаєві працює “Волонтерська пральня”

У Миколаєві 30 квітня відбулося перше тестове прання “Волонтерської пральні”. З першого травня проєкт працюватиме на повну.

Про це  розповіла волонтерка Оксана Господаренко.

Зі слів Оксани Господаренко, проєкт створили спільним зусиллям громадської організації “Агенція регіонального розвитку Причорномор’я” (координатор Олександр Діордієв), волонтерського штабу на Фалєєвській (координатор Ольга Зотова) та небайдужих миколаївців.

На початку квітня до мене звернулися з волонтерського штабу на вулиці Фалєєвській, з пропозицією організувати проєкт. Йдеться про пральню для військовослужбовців. Це досить важливо. Українські воїни мають бути чистими й охайними. Важливість такого проєкту очевидна”, — каже Оксана Господаренко.

Пральні машини приїхали до міста з заводу Івано-Франківська, сушарки надали містяни. Волонтерка розповідає, що наразі працюють десять пральних машин та дві сушарки. Крім цього є душова кімната, якою можуть скористатися військовослужбовці.

“Ми були готові відкритися в момент зникнення води в місті. У нас є великі ємності, деякі з них передали спонсори, небайдужі громадяни міста. Гідрофор — маленька помпова станція, що допомагає качати воду з цих ємностей, це забезпечує нас водою. Періодично завозять свіжу воду. Поки воду ми залили в ємності й подивимося, наскільки нам вистачить цієї кількості води, щоб розраховувати роботу надалі”, — розповідає Оксана Господаренко.

Облаштувати пральню допомогли миколаївці.

“З допомогою містян нам вдалося зібрати необхідні речі для облаштування пральні: дезінфекційні засоби, швабри, відра, совки, прищіпки та мотузки і навіть стільці та вішак для одягу, пральний порошок, мило”, — додає Оксана Господаренко.

Партія військової форми від підрозділу, де служить Олександр, 30 квітня була першою у тестовому пранні.

“У моєму підрозділі є пральні машини, є сушарки, але, виходячи з реалій сьогоднішнього Миколаєва, немає води. Маємо кілька комплектів військової форми. Зважаючи на погоду, велику кількість будівельних робіт, ми маємо потребу саме в пранні військового спорядження, форми. Приміщення невелике, але потужності пральні значні. Актуально мати військовим чисту форму. Тому ця допомога вкрай своєчасна, в місті поки немає централізованого водопостачання. Ми будемо мати змогу відрізнятися від російської армії, охайно виглядати”, — говорить військовий.

Пральня працюватиме з 09:00 до 17:00 за попереднім записом.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply