20.02.2022

У Миколаєві пройшов марш пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні День Героїв Небесної Сотні. Мабуть немає українця, який не пам’ятав би ті криваві події, які проходили 2013-2014 рр. Для нас вони стали справжнім зламом у свідомості, адже до цього в Україні жодні народні протести не мали кривавої розв’язки. Від перших куль силовиків мітингувальники загинули ще наприкінці січня 2014 року, але саме 18-20 лютого 2014 відбулося найгарячіше протистояння в центрі Києва. Тоді близько сотні мітингувальників загинули, віддавши своє життя за споконвічне бажання нації – мати демократичну, вільну та розвинуту країну.

Загиблих назвали “Небесною сотнею”, а 20 лютого запровадили день пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Традиційно, цього дня представники патріотичних організацій та небайдужі громадяни зібралися на Соборній площі в Миколаєві, на місці де протягом 92 днів, стояв Миколаївський Майдан.

До присутніх звернулися голова крайової організації НРУ Ю.Діденко. керівник обласної організації “Національний Корпус” М.Плєханов та інші.

Після нетривалого мітингу, учасники заходу сформували колону та пройшли маршем вулицею Соборною та Центральним проспектом до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Варто зазначити, що на шляху до колони приєднувалися небайдужі громадяни.

Біля пам’ятника Героям, священики ПЦУ відслужили молебень в пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

До присутніх звернулася депутат обласної ради В.Москаленко та мати Героя Небесної Сотні Сергія Кемського, Тамара Кемська.

Закінчився захід спільною молитвою за Україну та покладанням квітів до пам’ятника. Представники обласної влади проігнорували спільний захід із майданівцями. А Миколаївський міський голова О.Сенкевич, взяв безпосередню участь у марші.

М.Гаранін

Leave a Reply