23.05.2022

У Миколаєві відзначили День Героїв України.

23 травня – День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь усіх українських воїнів та воїнок усіх часів, усіх борців та борчинь за волю України від лицарства Київської Русі до сьогодення.

День Героїв — це день пам’яті всіх українців та українок, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українського народу за волю України та є символом його незборимості. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця.

Новітні Герої та Героїні України на різних фронтах та напрямках щоденно захищають Україну та український народ від рашистського вторгнення. Новітні Герої та Героїні України виборюють право України продовжувати бути незалежною державою.

У роки німецької, а згодом радянської окупації України цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі. З проголошенням незалежності День Героїв відзначається в Україні.

Миколаївці також не залишилися осторонь і були солідарні з усією Україною.

Цього дня представники патріотичної спільноти зібралися біля пам’ятника Героїв Небесної Сотні. Підтримати миколаївців прийшли добровольці батальйону “Вільна Україна”.

До присутніх звернулися керівник обласної організації НРУ Юрій Діденко та доброволець Нестор Воля.

У їхніх виступах прозвучало, що –  сьогодні це свято – не лише данина пам’яті героям та героїням минулого, а й день шани новітніх, які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність нашої України.

Розпочався та закінчився захід виконанням державного гімну України.

І дуже символічно, що біля підніжжя пам’ятника, між плиткою, пробився і розцвів мак.

Це символ того, що, маючи таких героїв, Україна переможе!

Leave a Reply