25.07.2022

У Празі ухвалили Декларацію про деколонізацію Росії


З 22 по 24 липня у чеській столиці проходив II Форум вільних народів Росії.

Його учасниками були опозиційні активісти та політики, у тому числі й ті, що перебувають у вимушеній еміграції, лідери національних рухів регіонів РФ, а також державні діячі, дипломати та політики країн Європи, Азії та Північної Америки, військові експерти, економісти, політологи, релігійні авторитети.

Підсумком роботи Форуму стало ухвалення Декларації про деколонізацію Росії.

Документ містить вичерпний список внутрішніх стейкхолдерів: національні рухи, нинішні місцеві управлінські еліти, інтелектуали та духовні лідери, активісти, силовики з представників національностей. Основні тези прийнятого документа:

1.зафіксоване базовими документами ООН право народів на самовизначення, декларація про надання незалежності колоніальним країнам і народам, декларація про права корінних народів.

2. декларації про суверенітет, ухвалені парламентами національних республік на початку 1990-х, таким чином, прив’язуючись до процесів, які були перервані на 30 років.

Крім цього, Декларація стверджує, що російська федерація стоїть на порозі хаосу та громадянської війни, чому може запобігти лише контрольована деколонізація. У ній чітко вказані базові речі: прихильність до демократії, мирний характер демонтажу імперії, без’ядерний статус нових держав, захист прав та свобод громадян усіх національностей.

Важливим моментом є згадка України у прийнятому документі. Автори Декларації підтверджують, що правонаступники російської федерації мають зобов’язання щодо репарацій.

З повним текстом Декларації можна познайомитися за посиланням.
https://t.me/League_FN/152

Leave a Reply