02.05.2022

У ЗСУ розповіли, як відбувається мобілізація

Мобілізація в Україні триватиме до 24 травня і зараз вона проводиться з меншими темпами, бо на початку лютого було повністю укомплектовано сили оборони.

Про це під час брифінгу сказав, начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач.

За його словами, мобілізація була оголошена на три місяці і її продовження буде залежати лише від оперативної обстановки. Це стосується як офіцерів, так і солдат

“Понад два місяці проводиться загальна мобілізація на території нашої держави, всі показники виконані на 100%. Наразі призов до війська проводиться з меншими темпами, бо на початку лютого було повністю укомплектовано сили оборони. Зараз проходить лише доукомплектування”, — сказав Горбач.

Він пояснив, що термін “мобілізація” — не передбачає добровільний порядок прибуття на службу і твердження громадян, що вони отримали “примусово” повістки не коректне.

“Процедура повідомлення про те, що особа має з’явитися в центр комплектування, може бути вручена в будь-якому місці. Якщо військовозобов’язаний отримав повістку і незаконним способом виїхав за кордон, це означає, що він ухиляється від свого обов’язку і це кримінальна відповідальність”, — наголосив офіцер.

Водночас Горбач зазначив, що мобілізовані – це високо мотивовані люди, навіть якщо порівнювати з 2014 роком.

“Так, є особи, які ухиляються від цього обов’язку. Але більшість мобілізованих усвідомлюють свою відповідальність перед державою і всю небезпеку, яка над нею нависла”, — сказав він.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply