29.07.2022

Україна готова до експорту зерна та чекає сигналу від партнерів, – Зеленський

Україна готова до експорту зерна з Одеського порту й чекає на сигнали від партнерів – представників Організації Об’єднаних Націй і Туреччини – щодо початку транспортування.

Про це заявив президент Володимир Зеленський, перебуваючи на Одещині.

«Ми готові до експорту українського зерна. Чекаємо сигналів від наших партнерів щодо початку транспортування. Для нас важливо залишатися гарантом світової харчової безпеки. Поки хтось, блокуючи Чорне море, забирає життя в інших держав, ми даємо їм змогу вижити», – написав Зеленський у телеграмі 29 липня.

Пізніше в пресслужбі президента повідомили, що під час робочої поїздки до Одеської області Володимир Зеленський ознайомився із завантаженням українського збіжжя на судно-зерновоз для подальшого експорту, що відбулося в Морському торговельному порту «Чорноморськ».

«Перший корабель завантажується з початку війни. Це турецьке судно. Це свідчить про те, що порт почав працювати», – сказав голова держави.

За словами президента, експорт збіжжя почнеться з відправлення кількох кораблів, які були завантажені, але не змогли вирушити в рейс через початок повномасштабного вторгнення Росії.

 

 

Leave a Reply