08.09.2015

Україна визнала юрисдикцію Гаазького суду щодо подій з початку 2014 року – Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав в Міжнародний кримінальний суд (МКС, він же Гаазький трибунал) заяву про часткове визнання юрисдикції цього суду.

“Історичний момент. За дорученням президента я в Міжнародному кримінальному суді сьогодні вручаю заяву про визнання юрисдикції МКС”, – написав глава МЗС в Твіттері.  Він також підкреслив: “Україна визнає юрисдикцію щодо злочинів проти людяності та воєнних злочинів, здійснених з моменту початку агресії РФ”.   “Злочини проти майданівців, злочини агресора і підтримуваних ним терористів не залишаться безкарними”, – додав Клімкін.

Як повідомлялося, 4 лютого Верховна Рада визнала юрисдикцію МКС щодо “вчинення злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації і керівниками терористичних організацій “ДНР”/”ЛНР”, які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян”.

COYuIUvWIAAMokg

Також повідомлялося, що відразу ж після втечі Віктора Януковича Верховна Рада прийняла схожу заяву, в якій визнала юрисдикцію МКС на період з листопада 2013 року по лютий 2014 року.

Часткове визнання Україною юрисдикції Гаазького суду не є ратифікацією Римського статуту, який є основоположним документом суду і який Україна не може ратифікувати вже 14 років. В ЄС неодноразово закликали Україну ратифікувати цей документ. У свою чергу, в РНБО заявляли, що Україні не слід ратифікувати Римський статут до тих пір, поки цього не зробить Росія.  Міжнародний Гаазький суд не слід плутати з Міжнародним судом ООН, у них різні компетенції. Так, Гаазький суд не входить в структури ООН і займається розглядом питань щодо геноциду, військових злочинів і злочинів проти людяності.

За матеріалами «Дзеркала тижня»

Leave a Reply