10.10.2015

Україні бракує 1 млрд кубометрів газу на зиму

1695481

На початок жовтня треба було накопичити 17 млрд кубометрів

 


 

Україні залишилося закачати один мільярд кубометрів газу, щоб повністю закрити свої потреби – 17 млрд м3, на зиму, заявив заступник міністра кабінету міністрів Віктор Гламаздін.

“Що стосується закачування газу в підземні сховища, то обсяги на сьогодні становлять близько 16 млрд газу. За розрахунками іноземних та українських експертів, залучених урядом до роботи, щоб пройти зиму нам на початок жовтня треба було накопичити 17 млрд кубометрів. Ми відстаємо на 1 млрд , але вже є домовленості про відновлення закачування газу і тому можу чітко сказати – газу на зиму нам вистачить”, – сказав Гламаздін в ефірі програми “Шустер Live” у п’ятницю.

На питання чому, воюючи з Росією Україна продовжує купувати у неї газ, Гламаздін відповів, що газ, що купується йде на забезпечення транзиту.

“Чому ми домовляємося з Росією про газ? Тому що крім своїх потреб газу нам потрібно забезпечувати транзит російського газу в Європу. І це Європа просить нас купити газ у Росії – щоб ми могли забезпечити транзит газу в Європу. Тому що нам того, що ми вже накопичили, достатньо”, – запевнив представник уряду.

Раніше стало відомо, що “Газпром” почне постачання природного газу в Україну з 12 жовтня.

Leave a Reply