Новий антирекорд встановлено минулої доби в Україні – одразу 9 громадян загинули на пожежах у побуті 5 листопада.
Щороку показник трагічних випадків у житловому секторі лякає стабільно високими цифрами, як тільки температура повітря за вікном істотно знижується. Адже громадяни починають опалювати свої домівки, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки.
Як зазначають вогнеборці, саме власна недбалість українців є основною причиною виникнення займань і як наслідок загибелі людей. Паління у ліжку, перевантаження електромережі та побутових приладів, старі обігрівачі, несправне пічне опалення, а також недбалість дорослих по відношенню до власних дітей. Йдеться про залишені без нагляду сірники та яскраві запальнички у місцях, що легко доступні для малюків, а також численні випадки, коли малолітні діти залишаються вдома сам на сам з увімкненими електроприладами. З високою вірогідністю ці фактори призводять до пожеж у помешканнях.
Статистика свідчить про те, що найчастіше жертвами вогняної стихії стають літні люди, а також багатодітні сім’ї, та громадяни, які опинилися в складних життєвих умовах.
Так, у Кіровоградській області на місці пожежі в одному з приватних будинків села Трепівка було виявлено тіла двох загиблих: жінки 1939 року народження та чоловіка 1963 року народження.
Також на Закарпатті, у с. Бобовище Мукачівського району в приватному одноповерховому житловому будинку виникла пожежа, яка також забрала життя двох громадян: 1962 та 1973 років народження.
Крім того, випадки загибелі зафіксовані минулої доби також на Івано-Франківщині, Полтавщині, Харківщині, а також у Чернівецькій та Запорізькій областях.
Загалом, з початку року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 1 тис. 280 та 1 тис. 229 осіб відповідно, – повідомляє прес-служба ДСНС України.
Читайте також: Б’ють? Телефонуйте

