04.07.2022

В Україні заарештували Миколаївський глиноземний завод, підконтрольний олігарху

Перечинський райсуд Закарпатської області заарештував корпоративні права Миколаївського глиноземного заводу, який входить до групи “Русал” російського бізнесмена Олега Дерипаски.

Водночас було заарештовано гроші на рахунках Миколаївського глиноземного заводу в Ощадбанку, Райффайзен Банку, МР Банку.

Арешти накладено в межах кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків та розтрати майна в особливо великих розмірах менеджментом заводу.

Загальна сума фінансових і господарських операцій, які викликають сумніви у слідчих, становить понад 200 млн грн. У матеріалах правоохоронці стверджують, що були факти заниження податкових зобов’язань, завищення суми бюджетного відшкодування ПДВ, завищення податкового кредиту.

Миколаївський глиноземний завод – одне з найбільших у Європі підприємств кольорової металургії. Дерипаска отримав контроль над підприємством на початку 2000-х.

2016 року Україна ввела санкції проти компаній Дерипаски ОК “Русал” та пов’язаної з нею кіпрської Judson Trading Limited. Наступного року Миколаївський глиноземний завод повідомив, що “Русал” продав МГЗ сировинному трейдеру Glencore (Швейцарія). Утім, 2018 року стало відомо, що Дерипаска залишив контроль над заводом.

1 березня 2022 року алюмінієвий гігант – компанія “Русал” Дерипаски – заявила, що тимчасово припинила виробництво на Миколаївському глиноземному заводі.

 «МАРТ»

Leave a Reply