25.10.2016

В Україні знову зростуть тарифи на світло для населення

26154Експерти прогнозують, що ціни на електроенергію можуть зрости ще на 30% і радять українцям провести енергозберігаючі заходи, аби платити менше.

Найбільше електроенергії, пояснює менеджер з управління проектами ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, споживає холодильник. При цьому на його енергоспоживання впливає кілька чинників: температура в приміщенні, близькість до стіни, а головне – клас енергоспоживання. Нові холодильники класу «А» і вище використовують менше електрики, а старі – більше. У середньому холодильник за місяць намотує від 30 до 70 кіловат/годину.

-Найбільш енерговитратні побутові прилади: холодильник, плита, мікрохвильова піч, пральна машина, духова шафа, електрочайник, кавоварка. Також багато електрики споживають  телевізор, освітлення, комп’ютер, тахометр, кондиціонер, праска, музичний центр. Але все залежить від марки, року випуску, класу енергоефективності, кількості і т. д., – розповідає експерт.\

Читайте також: Українців чекають великі зміни: усіх зобов’яжуть провести аудит квартир і платити пеню

Сучасний телевізор, якщо ним користуватися не більше п’яти годин на день, за місяць навряд намотає більше 20 кВт/год (25,8 гривень). А ось геймерам доведеться заплатити набагато більше, якщо вони не зменшать час перебування за монітором. Так за 5 годин проведеного часу за комп’ютером з потужним системним блоком доведеться заплатити близько 116гривень.

Джерело:  Zik

 

Leave a Reply