03.07.2022

Верховна Рада запровадила нові підстави для звільнення працівників

Верховна Рада запровадила на час дії воєнного стану додаткові підстави для звільнення працівників з ініціативи власників.

За ухвалення законопроекту №7251 загалом проголосували 262 депутати за мінімально необхідних 226

Серед додаткових підстав для звільнення під час воєнного стану:

  • неможливість забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва чи майна роботодавця внаслідок бойових дій;

  • Відсутність співробітника на роботі та інформації про причини його відсутності протягом 4 місяців.

“У зв’язку з активними бойовими діями на території України та знищенням майна підприємств, установ, організацій подальше ведення їх діяльності часто стає неможливим”, – таким чином автори ініціативи обґрунтовують пропоноване нововведення.

Також на час дії військового або надзвичайного стану пропонується встановити, що всі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу можуть здійснюватися та вестись в електронній формі з використанням технічних засобів електронних комунікацій або шляхом надсилання електронних носіїв, яких записано цей документ.

Згідно з документом, зупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією проти України необхідно оформляти наказом (розпорядженням) роботодавця, в якому вказувати інформацію про причини та термін призупинення трудового договору, кількість та категорію працівників, до яких це може стосуватися, умови поновлення дії трудового договору .

Наказ про зупинення дії трудового договору роботодавець має спрямовувати на погодження з військово-цивільною адміністрацією.

Крім цього, скорочується термін додаткової відпустки для учасників бойових дій із 14 до 7 календарних днів.

Джерело: НН

Leave a Reply