23.02.2022

Водії маршруток просять підняти вартість проїзду до 10 гривень

Миколаївські перевізники просять міську владу підвищити вартість проїзду у міському громадському транспорті.

Відповідне звернення роздали членам виконкому Миколаївської міськради на засіданні в середу, 23 лютого.

«Останнім часом суттєво зросла вартість основної складової тарифу на перевезення пасажирів, а саме палива: метану – з 16 до 40 грн/л (на 150%), дизельного палива – з 26 до майже 36 грн/л (на 38%). Також суттєво збільшилася вартість мастильних матеріалів, комплектуючих та запчастин, підвищився рівень мінімальної заробітної плати», – йдеться у зверненні.

Через це існуючий тариф на перевезення пасажирів у маршрутних таксі, встановлений у минулому році, не покриває витрати перевізників, що призводить до зменшення кількості рухомого складу, знижує якість надання послуги, погіршує безпеку перевезень та може призвести до зупинки руху пасажирського транспорту.

«Наразі економічно обґрунтована вартість перевезення одного пасажира на міських маршрутах становитиме від 15 до 18 грн. Але, розуміючи соціальну значущість тарифного питання для мешканців Миколаєва, вважаємо мінімально прийнятним тарифом, який би враховував інтереси як пасажирів, так і перевізників, на рівні: 9 грн. — для коротких маршрутів, і 10 грн. — для маршрутів середньої довжини», – йдеться в зверненні.

Рішення з цього питання поки що не приймали. Мер Миколаєва Олександр Сенкевич зазначив, що тарифи на перевезення можуть бути змінені, якщо хоч одна із складових змінилася більш ніж на 10%.

Джерело: КорабеловІнфо

Leave a Reply