19.05.2022

Випускники зможуть обрати місто та країну складання мультитесту

Міністерство освіти і науки затвердило перелік населених пунктів України, у яких сформують попередню мережу тимчасових екзаменаційних центрів для проведення національного мультипредметного тесту.

Відповідний наказ МОН від 16 травня 2022 року №445 підписав міністр Сергій Шкарлет.

Перелік населених пунктів, у яких безпекова ситуація дозволяє провести НМТ, визначали обласні військові адміністрації на запит МОН.

Попередньо запланували, що тестування проходитиме у 20 областях України та Києві.

Наразі неможливо провести НМТ у Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській областях та АР Крим.

Учасники, які не зможуть дістатися до місць проведення основної сесії НМТ, зможуть подати заявки для участі в додатковій або спеціальній сесіях тестування.

З міркувань безпеки назви населених пунктів, де відбудуться тестування, не оприлюднюються. Однак учасники на своїх інформаційних сторінках з 20 травня до 7 червня включно матимуть змогу підтвердити бажання взяти участь у НМТ і вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

Важливо якнайуважніше поставитися до вибору населеного пункту, адже ця інформація дозволить продовжити роботу з формування мережі тимчасових екзаменаційних центрів.

Традиційно ЗНО відбувалося в багатьох населених пунктах, однак наразі забезпечити таку доступність екзаменаційних центрів для проходження НМТ неможливо: потрібно враховувати безпекові загрози, технічні й логістичні можливості створення центрів комп’ютерних тестувань у кожному населеному пункті.

МОН та Український центр оцінювання якості освіти закликали вступників, батьків та освітян із розумінням поставитися до того, що до екзаменаційних центрів потрібно буде їхати.

Крім того, як повідомив міністр освіти, він звернувся до міністрів освіти країн ЄС, Великої Британії, Ірландії із проханням організувати в понад 30 країнах складання НМТ для українських випускників, які перебувають на територіях цих країн.

Перелік країн і міст Європи, де НМТ зможуть пройти учасники, які змушені були виїхати за межі України, затвердять незабаром.

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна відбудеться з 18 липня до 10 серпня;
  • додаткова — 16-20 серпня;
  • спеціальна — 12-16 вересня.

Leave a Reply