23.07.2022

Як влаштований побут захисників Миколаївщини на “нулі”

Військовий із позивним “Кум” служить на Миколаївському напрямку. Чоловік в армії з 2014 року. Коли розпочалась повномасштабна війна, був серед воїнів, які відбивали перші атаки Російської Федерації на Херсонщину.

Кореспондентам Суспільного чоловік розповів та показав, як влаштований побут військових на передовій.

Перший бій під час повномасштабної війни чоловік прийняв 24 лютого приблизно об 11:00, в Херсоні.

“24 числа прийняли бій під Херсоном, брали міст. Я вивозив особисті справи всього батальйону, виїхали під міст, стали в колону й об 11:00 прийняли бій зі звільнення мосту. Бій тривав до 18:00, поки не підійшли танки, і закінчився о 20:00. Ми взяли міст. Багато людей втратили, але ми взяли міст”, — розповів “Кум”.

На передовій військові живуть у бліндажах. На стінах бліндажа “Кума” висять малюнки та прапор України, поруч саморобні янголятка. Усе це військовим передали діти з Миколаєва.

Позиції українських воїнів розташовані на одному з головних танкових напрямків на півдні. У випадку прориву, вони будуть змушені взяти удар на себе та затримати російські війська.

“Кава зранку й починаємо працювати над укріпленням — копаємо, риємо, будуємо. Адже піхота — це чим глибше зарився, тим більше проживеш”, — сказав “Кум”.

На позиції військові обладнали кухню, душову з гарячою водою, парову тощо. Зі слів “Кума”, все це вони побудували за місяць.

“Краще б росіяни не лізли сюди. Багато друзів, які служили зі мною, багатьох втратили. Вони ще більше втратять. За кожного загиблого нашого 10-20 людей ховатимемо їхніх. Херсон ми візьмемо, Україну — звільнимо”, — сказав воїн.

Російські війська обстрілюють цивільні об’єкти, щоб налаштувати людей проти українських військових, каже “Кум”. Проте, з його слів, їм це не вдасться, адже українці вже довели свою єдність, ще 24 лютого.

https://youtu.be/zufE6JFCPBI

Leave a Reply