19.05.2022

Як живе окупована Снігурівка

У Миколаївській області на даний момент в окупації залишається Снігурівка та ряд сіл, які до неї прилягають.

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації, Віталій Кім, розповів про те, у чому цінність цього населеного пункту для росіян та як там живуть люди зараз.

«Ну, по-перше, таким чином вони прикривають річку Інгулець. Плюс зі Снігурівки проглядається дуже великий шматок полів. Там рівнина, а це певна висотка з каналом, де зручно захищатися. Тобто з військового погляду це дуже зручне місце».

За словами Кіма, у прифронтових та окупованих селах доступ до їжі, води, медикаментів є.

«Ми платимо жителям окупованих районів зарплати, якщо йдеться про комунальні чи державні підприємства. Але все одно це окупація і, відповідно, все там виглядає як в окупації».

Щодо можливості провести в Снігурівці псевдореферендум, Кім не вважає, що це можливо.

«Вони постійно там намагаються щось робити, але поки що я не бачу можливості проведення чогось подібного. Окуповано лише частину району, не те що області, тому юридично незрозуміло, що вони можуть зробити. Навіть незважаючи на те, що вони плюють на всі норми міжнародного права, за їхніми законами та законами логіки, не може частина району або один населений пункт окремо від усіх провести голосування під автоматами або без них. Це нелогічно та неможливо».

Нагадаємо, що вранці 18 травня окупанти здійснили ракетний удар по одному з районів. Поранено місцевого жителя.

Джерело: СвідокІнфо

Leave a Reply