02.03.2022

ЄС офіційно відключив сім російських банків від SWIFT

Європейський союз офіційно відключив сім банків Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.

Як повідомили у пресцентрі Єврокомісії, йдеться про банки ВТБ, “Россия”, “Открытие” “Новикомбанк”, “Промсвязьбанк”, “Совкомбанк”. “ВЭБ.ФР”.

“Ця заборона набуде чинності на десятий день після публікації в Офіційному журналі ЄС, а також поширюватиметься на будь-яку юридичну особу, юридичну чи організацію, зареєстровану в Росії, чиї майнові права прямо чи опосередковано належать більш ніж на 50% вищезгаданих банків”, — зазначили у ЄК.

Окрім того, забороняється:

-інвестувати, брати участь або іншим чином робити внесок у майбутні проєкти, співфінансовані Російським фондом прямих інвестицій;
-продавати, постачати, передавати або експортувати банкноти в євро до Росії або будь-якій фізичній або юридичній особі, організації чи органу в Росії, включно з урядом і Центральним банком Росії, або для використання в Росії.

“Європейський Союз найрішучішим чином засуджує неспровоковану та невиправдану військову агресію Російської Федерації проти України та вимагає від Росії негайно припинити свої військові дії, беззастережно вивести всі сили та військову техніку з усієї території України та повністю поважати територіальну цілісність України, суверенітет і незалежність у межах її міжнародно визнаних кордонів”, — наголосили у Єврокомісії.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply