16.02.2022

З 1 березня виплати для 10 млн пенсіонерів проіндексують на 14%

З 1 березня на 14% буде проіндексовано пенсію для понад 10 мільйонів українців.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками засідання уряду.

“Вперше за новим принципом ми збільшуємо пенсії військовим. А також встановлюємо з 1 березня доплату для людей, які не підпадають під індексацію, оскільки пенсії їм були призначені протягом трьох останніх років. На 14% будуть проіндексовані доплати й українцям від 75 років”, – уточнив прем’єр.

Також, за рішенням уряду, вже зараз будуть проіндексовані так звані соціальні пенсії, які мають зрости лише у грудні цього року у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму.

Згідно з рішенням уряду, буде проіндексовано пенсії військовослужбовцям, особам з інвалідністю, що настала через каліцтва або захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи. І збільшено розміри щомісячних компенсаційних виплат особам, яким виповнилося 80 років та старше, та особам, яким виповнилося 75 років.

Також підвищується мінімальна пенсійна виплата для осіб, які мають страховий стаж 30/35 років (відповідно для жінок та чоловіків), та для осіб з інвалідністю I групи – до 2300 грн. Для осіб, що не працюють, зі страховим стажем меншою тривалістю – до 2100 грн.

Встановлюється мінімальний розмір державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу, на рівні 2100 грн.

Збільшується допомога на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім’ї, – до 2100 грн.

Джерело: Ліга.Фінанси

Leave a Reply