05.03.2022

ЗСУ тримають визначені рубежі на всіх напрямках, місцями контратакують – Генштаб

Українські військові ведуть запеклі бої за визволення загарбаних російськими агресорами територій.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Активними бойовими діями завдають втрат противнику не тільки озброєні підрозділи українських захисників, а й звичайні неозброєні люди, демонструючи окупанту свою громадянську позицію, завдаючи йому психологічної поразки”, – зазначають у Генштабі.

Частини та підрозділи загарбників деморалізовані, солдати й офіцери окупаційної армії продовжують здаватися у полон, тікають, залишаючи озброєння і техніку.

Як наголошується, стикаючись із постійним опором та усвідомлюючи протиправність своїх дій, окупанти продовжують обстріли цивільного населення, завдають ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури та житлових будинках, лікарнях, дитячих садках, використовують жінок, дітей і літніх людей як “живий щит”.

Водночас російська сторона не полишає спроб створити у власному інформаційному просторі картину визвольного “бліцкригу”, продовжуючи поширювати тотальну брехню через підвладні ЗМІ, вживають заходів щодо приховування втрат в особовому складі та техніці, блокуючи доступ населення до правдивої та об’єктивної інформації.

ЗСУ продовжують тримати визначені рубежі на всіх напрямках, а на окремих – контратакують та змушують противника відступати з втратами, порушують тилові комунікації та завдають нищівних ударів.

На жаль, про всі наші успіхи ми поки що не можемо розповісти, щоб не зірвати задумане. Але повірте, у свій час все стане відомо. Разом переможемо! Боротьба триває!” – заявили у Генштабі.

Як повідомлялося, 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об’єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

Україна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан ініціював початок розслідування ситуації в Україні.

Спільне звернення до МКС із закликом провести розслідування військових злочинів Росії в Україні направили 38 країн.

 

Leave a Reply