26.08.2016

АЧС загрожує свинарству як в Миколаївській області так і в місті Миколаєві

05_karantinАфриканська чума свиней  – надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується, здебільшого, гострим перебігом та проявляється лихоманкою, значними крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, враженням внутрішніх органів та високою смертністю, що призводить до значних економічних збитків.

Африканська чума становить значну загрозу свинарству як в Миколаївській області так і в м. Миколаєві.

З початку 2016 року в Миколаївській області зареєстровано 8 випадків африканської чуми свиней, у тому числі безпосередньо на незначній відстані від міста с. Баловне Новоодеського району та с. Мішково-Погорілове Вітовського району.

Основою заходів, згідно з діючою інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, є знищення всього сприйнятливого поголів’я у вогнищі захворювання, депопуляція свиней у зоні захисту навколо вогнища та проведення попереджувальних заходів у зоні нагляду.

Місто Миколаїв, згідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вітовській райдержадміністрації від 08.08.2016 року, визнано зоною нагляду по африканській чумі свиней. Це означає, що в місті проводиться облік усього поголів’я свиней у господарствах усіх форм власності та диких свиней з наступним посиленням спостереження за ними, про кожний випадок захворювання  чи загибелі свиней їх власники зобов’язані негайно повідомляти державну ветеринарну службу, забороняється торгівля на ринках живими свинями, м’ясом з них і іншими продуктами свинарства, постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів, проводиться  дератизація на фермах та подвір’ях громадян, транспортні засоби та обладнання, які використовуються для транспортування свиней, інших сільськогосподарських тварин або матеріалів, які можуть бути контаміновані збудниками інфекції, повинні проходити очистку та дезінфекцію. Ніякі інші домашні тварини не можуть перевозитись протягом перших семи днів після створення зони без дозволу управління держпродспоживслужби, свиней не можна вивозити з господарств, у яких вони утримуються протягом, мінімум, 30 днів після завершення очистки, дезінфекції інфікованих господарств безпосередньо на забій або на переробні підприємства, усі громадяни повинні дотримуватись  відповідних гігієнічних заходів, необхідних для зниження ризику розповсюдження вірусі АЧС.

Станом на 25.08.2016 року у Миколаєві, за даними райадміністрацій міста та дільничних лікарень державної ветеринарної медицини, утримується 262 голови свиней. З липня 2016 року кількість свиней у громадян міста внаслідок роз’яснювальної роботи значно скоротилась.

При умові відсутності сприйнятливих тварин (свиней) поширення інфекції унеможливлюється, тому надзвичайна протиепізоотична комісія при Миколаївській міській раді рекомендувала власникам свиней провести їх забій з подальшим використанням.

Всім громадянам, які утримують свиней та не мають можливості  провести їх терміновий забій, всіх тварин потрібно утримувати в умовах “закритого режиму”, який унеможливлює потрапляння вірусу АЧС до сприйнятливого поголів’я.

В умовах роботи свиногосподарств в зоні нагляду здійснюється подвірний забій лише тих свиней, які вирощені у подвір’ях громадян міста.

На виконання рішень державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській міські раді:

проводиться робота по виявленню всього наявного поголів’я свиней в місті;

забезпечується контроль за перевезенням живих свиней та продуктів забою свиней по місту, заборонено реалізацію живих свиней на ринках міста;

призупинено дію ярмарку по вул. Колодязній по реалізації продукції тваринного походження;

проводиться виявлення та припинення роботи незаконних забійних пунктів;

організовується робота дезбар’єрів на в’їзді в місто та в порти;

проводиться обстеження звалищ з метою виявлення трупів свиней на них;

виконуються заходи щодо припинення та недопущення стихійної торгівлі продукцією тваринного походження в місті;

проводяться інші заходи по недопущенню розповсюдження захворювання у Миколаєві.

Миколаївська міська ветлікарня Державної ветеринарної медицини

Читайте також: В Николаевской области хотят проложить эко-трассу

Leave a Reply