08.07.2026

Через підпал трави ледь не вигоріло ціле лісове господарство

Протягом минулої доби вогнеборці Миколаївщини ліквідували 44 пожежі.

Серед основної кількості викликів – пожежі на відкритих територіях. Варто зазначити, що внаслідок однієї з пожеж рослинності, вогонь під дією сильного вітру та посушливої погоди, перекинувся на територію Заповідного фонду Петрово-Солониського лісового господарства Веснянської територіальної громади Миколаївського району. Площа пожежі склала 8,1 га (сухої трави) та 1,2 га (листяної підстилки), її ліквідували вогнеборці у складі 4 пожежно-рятувальних відділень з м. Миколаєва та с. Весняне.

5 разів в області палала пшениця на корені. У 3 епізодах пожежі спровокували російські атаки БпЛА. Згорів врожай на площі понад 48 га, вдалось запобігти розповсюдженню на суміжні поля.

Двічі гасили займання легкових автомобілів у Мішково-Погорілівській територіальній громаді Миколаївського району та м. Миколаєві. У першому випадку разом з транспортним засобом горіла суха трава на площі 0,7 га.

Шість разів підрозділи ДСНС залучались до гасіння господарчих споруд, пожежі виникали, як внаслідок займання сухостою, так і з інших причин, що встановлюються. Надзвичайники працювали у Баштанському, Миколаївському, Вознесенському районах. Від вогню вберегли 17 житлових та 4 дачних будинки.
Під час пожеж ніхто не постраждав.

Від ДСНС залучались понад 200 вогнеборців, 51 одиниця техніки, відділення місцевих пожежних охорон, допоміжна техніка для підвозу води приватних підприємців, фермерських господарств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *