18.02.2022

Начальник управління освіти у Первомайську пояснила ситуацію із закриттям садочків в місті

Останнім часом в громаді ширяться чутки з приводу ліквідації дитячих садочків у Первомайську. Наша редакція також неодноразово піднімала цю тему: У Первомайську намагаються закрити садочок для дітей з малими та затухаючими формами туберкульозуУ Первомайську планують закрити єдиний у цілому мікрорайоні дитячий садочок

На сайті Первомайської міської ради опублікували офіційний коментар начальника управління освіти Галини Остапенко з цього приводу:

«Ліквідація двох дошкільних навчальних закладів у Первомайську, мова йде про ясла-садок №14 «Світлячок» та №11 «Зірочка», дійсно може відбутися. Це пов`язано з тим, що на сьогодні в цих дитячих садочках дуже мала кількість дітей, через що падає кількість виконання дітоднів.

Так, наприклад садочок №11, що є санаторним для дітей з підозрою на туберкульоз, не виконує в повному обсязі функції на нього покладені. Раніше тут працював лікар-фтизіатр, що постійно контролював стан дітей, а також спостерігав за їх лікуванням та оздоровленням. Діти певний час перебували в садочку, після чого мали можливість відвідувати інший навчальний заклад.

Таким чином послугами садочка мали можливість користуватися якомога більше малечі та батьків, що цього потребують. Наразі ж в садочку за списком 28 дітей, ходить з них в середньому 17. Загалом у нашому місті дітей від 3 до 6 років, що потребують такого санаторного оздоровлення 61 особа. Кількість та відвідуваність садочка говорить про те, що не всі діти охоплені відповідним оздоровленням.

Крім цього, кожного року одні і ті ж отримують довідки і навчаються тут з першого дня і до випуску в школу. Зазначу, що в школи вони йдуть звичайні, без особливих нарікань на здоров`я. Тобто, вони є безпечними для інших.

Щоб зменшити напругу зазначу, батьки не мають причин для хвилювання. Усі діточки з цих двох дитячих садочків матимуть можливість піти до того дошкільного навчального закладу, який оберуть батьки. Місця для усіх вистачить в будь-якому ДНЗ нашого міста. Працівники ДНЗ, що ліквідовуються, будуть скорочені. Але кожному з них для початку буде запропоновано альтернативний варіант працевлаштування. І якщо вони погодяться, то без роботи не залишаться. Це все відбуватиметься в рамках українського законодавства».

Leave a Reply