28.09.2015

Результати аудиту Миколаївської філії ДП «АМПУ» – це просто жах! – Вадатурський

Андрій Вадатурський

Андрій Вадатурський

Народний депутат України від фракції Блоку Петра Порошенка Андрій Вадатурський отримав від Міністерства інфраструктури України негативний висновок відносно фінансово-господарської діяльності Миколаївської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (МФ ДП «АМПУ»).


 

Так, за результатами позапланового фінансового аудиту та аудиту відповідності фінансово-господарської діяльності МФ ДП «АМПУ» комісією Мінінфраструктури були встановлені випадки недотримання вимог законодавства України та недоліки у фінансово-господарській діяльності зазначеного підприємства.

«Отримав на 218 сторінках результати перевірки фінансово-господарської діяльності Миколаївської філії ДП «Адміністрація морських портів України» за період з липня 2013 року по вересень 2014 року, де чітко видно порушення, які допускало підприємство в ході своєї діяльності. Зокрема, за період з 13 червня 2013 р. по 31 серпня 2014 р. збиток від господарської діяльності портового флоту МФ ДП «АМПУ» становить 6,1 млн. гривень. Окрім цього було встановлено факти безпідставного списання мастила, масла та бензину на загальну суму 9 782,92 грн.», – повідомив Андрій Вадатурський.

За словами політика, порушення було виявлено також і в кадрових питаннях.

«В штатному розписі підприємства посадові оклади встановлювалися у меншому розмірі, ніж було передбачено колективними угодами та галузевою угодою. Отже загальна сума заниження розмірів посадових окладів становить 61 802,66 гривень, на які не було здійснено нарахувань єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на загальну суму 23 070,94 гривень», – зауважив Андрій Вадатурський.

Він також сказав, що відповідно до проведеної перевірки, формування вільних цін та тарифів на послуги, які надаються в межах господарської діяльності МФ ДП «АМПУ», здійснювалось без зазначеного припустимого рівня рентабельності та за відсутністю єдиної Методики формування вільних тарифів на роботи та послуги підприємства.

«В своїх висновках Мінінфраструктури зазначає, що надані для перевірки калькуляції за 2013 рік були ні ким не затверджені, ні ким не підписані і навіть не мають дати складання», – додав Андрій Вадатурський.

Окрім цього народний обранець з результатів перевірки з’ясував, що МФ ДП «АМПУ» могла здійснювати приховане кредитування комерційних структур.

«Сума простроченої дебіторської заборгованості підприємства станом на 31 серпня 2014 р. за товари, роботи та послуги становила 2 505 639,99 грн., що свідчить про відволікання обігових коштів МФ ДП «АМПУ» та може розцінюватися, як приховане кредитування комерційних структур. Таким чином, результати перевірки фінансово-господарської діяльності МФ ДП «АМПУ» засвідчили неефективність роботи її попереднього керівництва. Цю інформацію має взяти до уваги нове керівництво підприємства, яке має врахувати всі прорахунки і недоліки в роботі свого попередника, аби не припускатися їх у майбутньому і не наносити збитків державі. Переконаний, що такі перевірки мають проводитися на державних підприємствах щоквартально і щорічно, аби потім не було неочікуваних наслідків», – наголосив Андрій Вадатурський.

Leave a Reply