
Війна має руйнівні наслідки, і Миколаївщина відчуває їх на собі щоденно.
Обстріли, втрата житла та роботи змусили тисячі людей покинути рідні домівки та починати життя з нуля. Багато родин і дітей потребують психологічної підтримки, а ще – найпростіших речей для повсякденного життя – одягу, взуття, посуду чи засобів гігієни. Це нагальні потреби, запит на які є постійним. Під час евакуації або у разі знищення житла у людей часто залишається зовсім мало речей, і, на жаль, родина не завжди здатна відновити те, що мала до війни.
Багато фондів та організацій допомагали цивільним із перших днів війни та продовжують це робити й зараз. Громадська організація «Кенгуруш» — одна з тих організацій, яка системно підтримує родини у складних обставинах, зосереджуючи особливу увагу на внутрішньо переміщених особах та громадах, що постраждали від війни. «Кенгуруш» – соціальний хаб, розташований у Києві, що створює справжню екосистему свідомого споживання. Організація збирає одяг, взуття, іграшки, книги, дрібну побутова техніку та інші речі, які ще придатні для використання, сортує їх та відправляє в громади по всій Україні.
Впродовж 2024–2025 роках допомога від «Кенгуруш» надійшла до восьми громад Миколаївської області. Організація співпрацює з фондами та соціальними службами громад. Плідна співпраця склалась з Софіївською сільською радою, яка неодноразово приїжджала до соціального хабу у Київ та отримувала речі для внутрішньо переміщених осіб і місцевих мешканців. Також ефективною та результативною стала взаємодія з волонтерським об’єднанням «Єдність». Команда волонтерів — хлопці та дівчата — об’єднали свої зусилля та вирушили до найбільш постраждалих населених пунктів Миколаївщини. Роздача речей для мешканців відбувалася просто неба у селах, аби кожен, хто потребує, зміг отримати необхідне.
Уся робота з громадами, звіти про роздачу речей та фото з місць можна переглянути на офіційній сторінці організації «Кенгуруш» в Instagram. Підготували невелику добірку саме з громад Миколаївської області:
https://www.instagram.com/p/DAlvrUmBSWf/?img_index=1
https://www.instagram.com/p/DATkum5KsfC/?img_index=1
https://www.instagram.com/p/DA8K_6IsxT5/?img_index=1
https://www.instagram.com/p/DCttbQRv_NK/?img_index=1
https://www.instagram.com/p/DEFsQSGplPM/?img_index=1
https://www.instagram.com/p/DFYHoOFRKq2/?img_index=1
https://www.instagram.com/p/DF3IEDwhSX1/?img_index=1
https://www.instagram.com/p/DIisiO8oFGv/?img_index=1
https://www.instagram.com/p/DJ6uHnstv1g/?img_index=1
Організація відкрито показує кожен етап допомоги: від збору та сортування речей у хабі до моменту, коли вони потрапляють у руки тих, хто цього потребує. Це не лише про прозорість, а й про живі історії родин, для яких ця підтримка стає можливістю полегшити життя у важкі часи і вивільнити кошти із сімейного бюджету на більш значущі потреби.
Щоб звернутися по допомогу до організації «Кенгуруш», достатньо заповнити коротку форму на сайті: https://www.kengurush.org.ua/komu-mi-vidpravlyaiemo-rechi/ .
Після цього команда хабу обов’язково зв’яжеться з вами, щоб уточнити всі деталі. В організації зазначають, що кожен запит розглядається індивідуально, іноді допомога йде адресно на родину, а іноді отримує речі соціальна служба громади.
Крім того, «Кенгуруш» постійно наголошує: кожна передана річ — це не просто матеріальна підтримка, а прояв турботи та солідарності, який допомагає українцям відчути, що вони не залишилися сам на сам зі своїми проблемами.


