02.11.2015

Україна просить Білорусь зняти обмеження на українську продукцію

 1706321

 Мінекономрозвитку буде приймати всі необхідні заходи для підтримки вітчизняних експортерів.


Необхідно терміново зняти всі обмеження на постачання української продукції на ринок Республіки Білорусь. Про це під час засідання українсько-білоруської Робочої групи заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська, повідомляє прес-служба КМУ.

“Необхідно терміново зняти всі обмеження, пов’язані з необхідністю проходження процедури санітарно-гігієнічної експертизи, яка була введена постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 06.08.2015 №666”, – зазначила Микольська.

Вона наголосила, що Мінекономрозвитку буде приймати всі необхідні заходи для підтримки вітчизняних експортерів, а вирішення питання доступу м’ясомолочної і вагонобудівної продукції на ринок Білорусі та країн ЄАЕС є вкрай важливим для нашої країни.

“Питання, які турбували білоруську сторону, перебувають в процесі вирішення. Так, розроблений і схвалений законопроект “Про визнання таким, що втратив чинність Закон України “Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року”, яким передбачено зняття додаткового імпортного збору”, – зазначила Торговий представник України.

Вона повідомила, що з ВАТ “МТЗ”, ВАТ “Белкард” і РУП “Белмедпрепарати” зняті спеціальні санкції, а з ВАТ “Борисовський завод медичних препаратів” тимчасово зупинені.

Сторони обговорили введення утилізаційного збору Республікою Білорусь на транспортні засоби (крім автомобілів походженням РФ), завдяки чому виробники українських автомобілів перебувають в нерівних конкурентних умовах.

У свою чергу білоруські колеги висловили занепокоєння щодо митного декларування білоруських товарів, зокрема – нафтопродуктів, а також визначення індикативної вартості товарів.

“Нам необхідно у двотижневий термін розпочати вирішення всіх питань, що виникають у взаємній торгівлі відповідно до результатів сьогоднішнього обговорення”, – підсумувала Микольська.

Раніше Білорусь зняла тимчасові обмеження на ввезення картоплі з України, які діють з 10 липня.

Leave a Reply