Гречка по 100 грн і бензин по 100 – що чекає українців через конфлікт на Близькому Сході.
Якщо напруження на Близькому Сході не вщухне, українцям варто готуватися до нового цінового шоку. Експерти попереджають: вартість базових товарів і пального може різко зрости вже найближчим часом.
Про це повідомив економіст Олексій Кущ.
Передусім це стосується пального. Через можливі перебої з постачанням нафти та зростання світових котирувань ціна бензину в Україні потенційно може наблизитися до психологічної позначки у 100 гривень за літр. Це, у свою чергу, потягне за собою подорожчання логістики та практично всіх товарів.
Як повідомлялось раніше: Україна на межі фінансової катастрофи
Не залишиться осторонь і продуктовий ринок. Зокрема, гречка — один із ключових продуктів для українців — може зрости в ціні до 100 гривень за кілограм. Причинами можуть стати як подорожчання пального, так і загальна нестабільність на глобальних ринках.
Економіст наголошує: такий сценарій можливий у разі затяжного конфлікту та подальшого погіршення ситуації з енергоресурсами. Водночас Олексій закликає не панікувати, адже остаточна динаміка цін залежатиме від багатьох факторів, зокрема рішень урядів і стабільності постачань.
Втім, українцям уже зараз радять бути готовими до можливого зростання витрат і уважніше планувати свій бюджет.

