29.05.2022

У Миколаєві за останній рік зникло близько 150 бомбосховищ

Одним із найважливіших факторів національної безпеки є система цивільного захисту.

Старожили Миколаєва пам’ятають, як кілька десятків років тому у Миколаєві на підприємствах, установах та організаціях проводились навчання з цивільної оборони. Над містом звучала сирена, відпрацьовувалися шляхи евакуації до бомбосховищ. А самі бомбосховища утримувалися у належному порядку.

У 2014 році розпочалася російсько-українська війна. Минуло 8 років. Здавалося б за цей час, система цивільного захисту має бути відпрацьована як ідеально складений механізм.

Але не так сталося, як гадалося.
Якось ми вже торкалися питання утримання бомбосховищ у Миколаєві.

Невелике розслідування розкрило жахливі масштаби знищення бомбосховищ.
Факти та цифри.

Станом на травень 2021 року у Миколаєві налічувалося 222 сховища. Про це повідомляв начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Олександр Герасименя у відповіді на запит кореспондентів Суспільного.

Тоді серед 222 сховищ було: 78 державної форми власності, 97 комунальної форми власності, у тому числі чотири сховища в обласній комунальній власності, 47 приватної форми власності.

Минуло кілька місяців. І в січні 2022 року, на нараді у Миколаївській мерії, заступник міського голови Юрій Степанець озвучує вже іншу цифру – 79 бомбосховищ.

Минуло ще 4 тижні. Почалося повномасштабне вторгнення рашистів в Україну. У переліку, оприлюдненому управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту, фігурують 68 укриттів.

Заради справедливості варто відзначити, що у перелік захисних споруд цивільного захисту (сховищ),які можна використовувати для укриття населення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій на території м. Миколаєва, який розміщено на сайті міськради 25.03.2022 роки, включено вже 82 об’єкти.

Як це не парадоксально звучить, але складається враження, що в Миколаївській міськраді діяла ДРГ, завданням якої було знищення миколаївських сховищ.

Хочеться сподіватися, що компетентні органи знайдуть відповідь на поставлені в публікації питання.

Leave a Reply